Šetřete za elektřinu

  • Vyplňte formulář
  • Zadejte do formuláře jednotlivé parametre – zabere Vám to jen chvíli a můžete vela získat.
  • Vyberte si nejvýhodnějšího dodavatele
  • Porovnání nabídek a cen jednotlivých dodavatelů elektřiny. Vyberte si tu nejvýhodnější.
  • Šetřete!
  • Nový dodavatel Vám jistě ušetří čas a hlavně Vaše peníze za elektřinu!

Časté otázky

Jaké je omezení týkající se změny dodavatele elektrické energie?

Dodavatele elektřiny si můžete svobodně zvolit a také jej v případě nespokojenosti změnit. Jediným omezením je v tomto případě, že změnu je možné uskutečnit maximálně jednou za půl roku. Změna dodavatele je bezplatná.


Od kdy je možné v ČR změnit dodavatele?

Tato možnost je zákazníkům k dispozici od 1. 1. 2006, kdy došlo k tzv. liberalizaci trhu s elektřinou.


Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými nabídkami a kolik mohu ušetřit?

Cenové rozdíly mezi velmi levnými a velmi drahými nabídkami mohou činit někdy až 14 %, což rozhodně není málo, pokud uvážíte, jak velké částky ročně za elektřinu zaplatíte. Ušetřit tak můžete stovky, ale také tisíce korun.


Jakým způsobem mohu najít vhodného dodavatele?

Jediným vhodným způsobem je porovnání cenových nabídek všech dostupných dodavatelů. Pokud byste to chtěli udělat sami, zabralo by vám to při současném množství dodavatelů opravdu velkou spoustu času. Díky naší online kalkulačce však můžete ideálního poskytovatele najít během několika minut. Stačí vyplnit údaje a ihned uvidíte tabulku s nabídkami, z nichž si můžete vybrat tu nejvýhodnější.


Bude nutné měnit něco po technické stránce při změně dodavatele?

Nebude. Vše se odehrává pouze na papíře. Rozvážete smlouvu se současným dodavatelem a uzavřete novou s tím, kterého si zvolíte. O technickou stránku (dráty, elektroměry,…) se stará distributor, toho však změnit nelze.


Z čeho se skládá cena elektrické energie?

Cena energie se skládá z neregulované a regulované části. Regulovanou část nelze ovlivnit a zahrnuje poplatky za distribuci, za systémové služby atd. Neregulovaná část zahrnuje samotnou spotřebu, tedy cenu za tzv. silovou elektřinu, toto již můžete ovlivnit, například právě změnou poskytovatele.


Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem?

Distributoři jsou v České republice pouze tři. ČEZ distribuuje elektřinu ve větší části Čech a na severní Moravě, E.ON má oblast jižních Čech a Moravy a PRE distribuuje energii v hlavním městě Praze. Pro zákazníky je hlavní rozdíl v tom, že distributora nelze změnit, zatímco dodavatele ano.Nákupy se slevou ? Skuste akční ceny